Looking for News, Video or Information?
TRY OUT BRAND NEW APP!

News

Golden night for Aramis SE-Mad Dogs

Golden night for Aramis SE-Mad Dogs

Tonight Hungarian Aramis Se-Mad Dogs were crowned minifootball King of Europe after they beat Juventus Sibiu 3:2 on penalties – after a 1:1 draw – in Maribor, in the final of the first EMF Champions League, European Minifootball Federation. Read more »

The best 16 teams are set

The best 16 teams are set

The Round of 32’s next match saw MAV Continental taking on the Czech Republic’s Gamblers Most. Gamblers Most opened the scoring in the 7th minute, but with scoring twice during the second half of the match, MAV Continental secured the final 2:1 result. Read more »

Group A

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Gamblers Most 3 2 0 1 6 5 1 6
2 Szigetszentmiklós BE4PRO 3 2 0 1 10 5 5 6
3 LPF Tolmin 3 1 0 2 3 6 -3 3
4 Veni Vidi Vici 3 1 0 2 5 8 -3 3

Group B

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 NK Kapela Ekosen 3 3 0 0 13 6 7 9
2 Bolzing FC 3 1 1 1 10 6 4 4
3 FC Deltum 2012 Burgas 3 1 1 1 10 6 4 4
4 LSA Sixte Perwez Chaudfontaine 3 0 0 3 0 15 -15 0

Group C

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Gold Ins 3 3 0 0 10 5 5 9
2 DOK Šabac 3 2 0 1 10 5 5 6
3 IKZ Graz 3 1 0 2 5 9 -4 3
4 CB Kula 3 0 0 3 4 10 -6 0

Group D

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 InterDnestrCom 3 3 0 0 12 1 11 9
2 FC Letka 3 2 0 1 6 3 3 6
3 Tukuma Brali 3 0 1 2 2 8 -6 1
4 Vienna Walzer 3 0 1 2 4 12 -8 1

Group E

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Lunar Gato 3 1 2 0 5 3 2 5
2 Ostravský Zábřeh 3 1 2 0 5 4 1 5
3 Sbornaya Blagoevgrad 3 1 2 0 4 3 1 5
4 FK Eagle Team 3 0 0 3 6 10 -4 0

Group F

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Ecos 3 2 1 0 8 3 5 7
2 FLORGRADE / R STAR 3 1 1 1 2 5 -3 4
3 Flying Cater-Group Łódź 3 0 2 1 5 6 -1 2
4 Imperium EBS lasi 3 0 2 1 5 6 -1 2

Group G

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Restaurace u Pecků Praha 3 3 0 0 14 3 11 9
2 Mé-Szi Frucht KFT 3 2 0 1 11 7 4 6
3 Violeta 3 1 0 2 8 8 0 3
4 Align FC 3 0 0 3 1 16 -15 0

Group H

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Sykies FC 3 2 1 0 12 8 4 7
2 Ecolux 3 2 0 1 13 5 8 6
3 Gloria Victis Warszawa 3 1 0 2 7 9 -2 3
4 Lokomotive 3 0 1 2 7 17 -10 1

Group I

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Silvija Trade 3 1 2 0 10 9 1 5
2 Polimark UNISOL Group 3 1 2 0 6 5 1 5
3 FC Nikers 3 1 1 1 9 6 3 4
4 Il Rotino A.S.D. 3 0 1 2 7 12 -5 1

Group J

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Premiersoft-Autodriver 3 2 1 0 6 1 5 7
2 Menežeris 3 1 2 0 8 2 6 5
3 Homemax Sofia 3 1 1 1 5 5 0 4
4 El Turco 3 0 0 3 3 14 -11 0

Group K

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Juventus Sibiu 3 3 0 0 22 3 19 9
2 Aramis SE - Mad Dogs 3 2 0 1 9 5 4 6
3 Panto Group 3 1 0 2 7 20 -13 3
4 Klub mladih Odranci 3 0 0 3 4 14 -10 0

Group L

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Amigos M.F.C. 3 3 0 0 14 10 4 9
2 KCM 2000 Group Plovdiv 3 2 0 1 9 3 6 6
3 Tazmannschaft Bucharest 3 1 0 2 3 5 -2 3
4 4 asa Lisičić 3 0 0 3 9 17 -8 0

Group M

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 FC Boromir 3 2 1 0 8 1 7 7
2 Sairan 3 2 0 1 12 3 9 6
3 Sindikat Krka 3 1 1 1 4 7 -3 4
4 Basque Country 3 0 0 3 3 16 -13 0

Group N

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 HSC Internationale Graz 3 2 0 1 4 3 1 6
2 Standart 3 1 1 1 6 3 3 4
3 Old Boys 3 1 1 1 3 3 0 4
4 Art Metali Junajted 3 1 0 2 4 8 -4 3

Group O

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 ZAMM mC 3 2 1 0 13 3 10 7
2 Dadi Export 3 2 1 0 10 3 7 7
3 MFK Bulgari 3 1 0 2 6 11 -5 3
4 BKMK Werbedesign 3 0 0 3 1 13 -12 0

Group P

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 MAV Continental 3 3 0 0 13 1 12 9
2 MFK Neftochimik 1962 3 2 0 1 8 5 3 6
3 Titiboys 3 0 1 2 3 9 -6 1
4 ŠD Prežganje 3 0 1 2 5 14 -9 1

Group Q

  # Team MP W D L GF GA +/- Pts
1 Golden Boys 3 3 0 0 17 3 14 9
2 SB Sabornog 3 1 1 1 8 5 3 4
3 KCM AD Plovdiv 3 1 1 1 7 9 -2 4
4 Šiškarji 3 0 0 3 3 18 -15 0